Поради батькам щодо попередження зараження грипом » Володимирецький ліцей "Колегіум"
Володимирецький ліцей "Колегіум"
04 січ 2013

Поради батькам щодо попередження зараження грипом

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко  уникнути зараження грипом під час епідемії, якщо дотримуватися кількох порад:

1. Користуватися одноразовими масками за необхідності - щоб захистити себе чи навколишніх від зараження. Маска ефективна, тільки  якщо вона прикриває рот і ніс.

2. Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання як у помешканні так і робочих приміщеннях.

3. Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми - для підвищення опірної здатності організму.

4. Мати чисті руки - інфекція потрапляє в організм через  ніс, рот, очі, яких ви торкаєтеся час від часу. руками. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.

5. Користуватися  тільки одноразовими паперовими серветками та рушниками.

Якщо зявилися ознаки хвороби, варто вжити нескладних заходів:

- залишатися вдома при перших ознаках хвороби – не йти на роботу або, якщо захворіла дитина не вести її до школи чи дитячого садка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати навколишніх на небезпеку, яка  може виявитись смертельною для деяких з них;

- якщо вас непокоїть стан вашого здоров'я, обов'язково звертайтеся до лікаря, або викликайте його додому;

- ізолювати хвору людину: виділити їй окрему кімнату і посуд, визначити одну людину, яка доглядатиме за нею, і триматися на відстані 2-метрів від хворої людини;

- прикривати рот і як під час кашлю та чихання – аби запобігти  роз поширенню  інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження.

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникати небезпечного захворювання і допомагає зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

Поради щодо переохолодження та відмороження частин тіла

1. Одягайтеся тепліше.  Тобто одягніть на себе кілька легких светрів замість одного теплого.Не забувайте вдягти рукавички, ніс та вуха закривати шапкою та шарфом, та піднятим коміром.

2. Не виходьте на мороз голодними. Обов'язково добре поїжте, краще щось висококалорійне.  

3. Заходьте кожні пів години у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.

4. За можливості візьміть із собою термос із гарячою водою, чаєм чи супом.

5. Працюйте руками, рухайте ними, або посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Так само рухайте пальцями ніг.

6. Не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидко піддається  переохолодженню.

7. Слідкуйте за прогнозом погоди.

Категорично забороняється:

- торкатися  металу, як голими руками так і язиком. Метал дуже добре проводить тепло, а отже  миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути  обмороження. Те саме стосується бензину. Він може дуже швидко обморозити шкіру  при зіткненні, а отже під час роботи з подібними матеріалами на морозі неодмінно використовуйте водонепроникні рукавички.

Перша допомога:

- не слід думати, що переохолодження мене само по собі. Як тільки з'являться його симптоми- воскові плями  та оніміння шкіри, - негайно перейдіть у тепле приміщення;

- перша допомога при охолодженні нескладна: зігрійтеся, посидіть у теплому приміщенні кілька годин, поїжте;

- у разі обмороження слід негайно звернутися до лікаря.

- за відмороження слід дотримуватися принципу «внутрішнього зігрівання» уражених тканин: накладати термоізолюючі повязки (ватно-марлеві,або вовняні).

- ні в якому разі не можна  зігрівати уражені тканини тіла  гарячою водою, або біля гарячих батарей, то що це може привести до значного поглиблення ураження; 

 - обов'язково пийте як можна більше рідини – будь які теплі напої, крім алкоголю. Прийміть знеболювальні та негайно звертайтеся  по кваліфіковану допомогу!

скачать dle 10.4фильмы бесплатно
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватись або увійти на сайт під своїм ім'ям.

Додати коментар

І'мя:*
E-Mail:*
Коментар:
Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вставка лінкуВставка захищеного лінку Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлера
Введіть код: *
оновити, якщо не видно коду